Bezpieczny klient, bezpieczna firma

Jako rozwijające się gospodarczo społeczeństwo nosimy przy sobie coraz to więcej kosztownych rzeczy. Chodzi nie tylko o markową odzież, obuwie, portfel czy zegarek. Wielu z nas nie wychodzi z domu bez smartfonu, smartwatcha, tabletu lub odtwarzacza muzyki ze słuchawkami. We współczesnym świecie klient jest coraz bardziej świadomy i coraz więcej wymaga od sprzedawcy czy usługodawcy, a także pracodawcy. Zatem gdy chce skorzystać z jakiejś usługi i jest zmuszony przepisami bądź zwyczajem do pozostawienia rzeczy w wyznaczonym miejscu, to wymaga, aby były one należycie zabezpieczone przed kradzieżą lub zniszczeniem. Jako świadczący usługi powinniśmy być tego świadomi i nie możemy dopuszczać do incydentów, które mogłyby zaszkodzić opinii firmy. Warto zatem zakupić odpowiednie wyposażenie do przechowywania.

Szafki skrytkowe

Szafki skrytkowe to meble, które stanowią zasadnicze wyposażenie szatni w zakładach pracy, szkołach, basenach, siłowniach, hotelach, klubach sportowych. Czyli wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba przechowania rzeczy przez jakiś czas.

Dokonując zakupu szafek, nie powinno się na nich oszczędzać. Jeśli przeanalizujemy nasze potrzeby oraz ofertę sprzedawców i wybierzemy właściwe szafki skrytkowe, to mogą nam one służyć przez wiele lat bez konieczności wymiany lub naprawy. Odpowiednio dobrane szafki powinny być wyposażone w zabezpieczenia przed otwarciem przez niewłaściwe osoby oraz kratkę wentylacyjną. Poza tym warto zwrócić uwagę na materiał, z którego szafka jest zrobiona. Ma to istotny wpływ na utrzymanie szafki w czystości. 

Skutecznym i sprawdzonym rozwiązaniem są szafki skrytkowe metalowe. Szczególnie warte uwagi są szafki skrytkowe zrobione z metalu i sprzedawane w modułach. W zależności od naszych potrzeb możemy zamówić szafki o właściwych dla pomieszczenia gabarytach, odpowiedniej ilości segmentów oraz skrytkach występujących w różnych wymiarach i kształtach (na przykład kwadratu lub prostokąta). Ponadto dowolnie możemy zaprojektować wnętrze skrytki, umieszczając w niej jedną lub więcej półek bądź drążek. Warto wspomnieć, że szafki skrytkowe mogą mieć zarówno uniwersalny szary kolor, jak i inne kolory, które będą pasowały do wystroju pomieszczenia. Szczególnie godne polecenia są szafki produkowane przez polską firmę FX Meble.

Szafy i sejfy pancerne

Jeśli nasi klienci lub pracownicy zgłaszają potrzebę jeszcze bardziej profesjonalnego zabezpieczenia rzeczy, to może powinniśmy zainwestować i zakupić szafę lub sejf pancerny. Jest to szczególnie uzasadnione w przypadku prowadzenia działalności hotelowej, finansowej lub w klubach sportowych wyższej klasy (na przykład klubach golfowych).

Szafy i sejfy pancerne mogą mieć różne wielkości. Od mini-sejfów, w których mieszczą się drobne rzeczy typu biżuteria po ogromne szafy,  służące do przechowywania znacznej liczby segregatorów lub nawet broni palnej. W budowie sejfu istotne znaczenie odgrywa grubość blachy. Producent powinien zagwarantować, że sejf jest odporny na przewiercenia.

Przy zakupie sejfu należy także zwrócić uwagę na rodzaj zamka oraz jego certyfikację. Standardowy sejf posiada zamek kluczowy, szyfrowy, elektroniczny lub ich kombinację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here