Ławostół – mebel 3w1 do małego salonu

W niektórych mieszkaniach pokoje dzienne są tak małe, że nie sposób postawić w nich jednocześnie stolika kawowego i klasycznego stołu do spożywania posiłków. Posiadasz mikroskopijny salon i zastanawiasz się, z którego stołu zrezygnować? Istnieje rozwiązanie 2w1, które jest świetną alternatywą! Jakie?

Powiew przeszłości

Stoły tego typu królowały w mieszkaniach urządzanych na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Popularność zdobyły nie tylko dzięki panującej w tamtych czasach modzie, ale i niewątpliwym walorom praktycznym. Ławostoły rozkładane, bo o nich mowa, wciąż stanowią świetną alternatywę dla maleńkich stolików kawowych, ław i stołów do jadalni stawianych w salonach. Ławostoły są ponadczasowo praktyczne. Nic dziwnego, że producenci mebli wciąż oferują modele w różnych rozmiarach i stylach.

Wielofunkcyjność

Ławostół jest meblem niezwykle praktycznym i wielofunkcyjnym. Podobnie jak ława, pełni funkcję niskiego, eleganckiego stolika kawowego stawianego przy sofie czy fotelach w salonie. Po uniesieniu blatu przy pomocy specjalnego mechanizmu, staje się pełnowartościowym stołem, przy którym można wygodnie spożywać posiłki w gronie najbliższych. Po rozłożeniu zaś, nadaje się do przyjmowania dużej ilości gości np. podczas Wigilii, urodzin czy spotkań z przyjaciółmi.

Joker przestrzeni

Ławostół zmieści się nawet w najmniejszym pokoju dziennym. Ponieważ łączy w sobie funkcję stolika kawowego i stołu do jadalni, oszczędza przestrzeń, która byłaby potrzebna do postawienia dwóch różnych mebli. Ławostół można dowolnie ulokować – najczęściej stawia się go w sposób klasyczny, między fotelami z kompletu wypoczynkowego lub nowocześnie, przy kanapie, narożniku czy sofie. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by tego typu stół został dostawiony do ściany – jest to mebel lekki i mobilny, który w razie potrzeby może być szybko przestawiony w inne miejsce.  

Do każdego wnętrza

Obawiasz się, że ławostół w Twoim salonie będzie wyglądał zbyt staroświecko? Zanim zrezygnujesz z jego zakupu, przejrzyj oferty producentów. Na rynku dostępne są tysiące ławostołów dopasowanych designem do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Wśród oferowanych produktów znajdziesz zarówno ławostoły nowoczesne i minimalistyczne, wykonane np. z lakierowanej płyty MDF, jak i drewniane ławostoły o charakterze skandynawskim, industrialnym czy retro. Przebieraj w ofertach producentów – z pewnością gdzieś czeka na Ciebie ławostół, który idealnie skomponuje się z Twoim wnętrzem.

Ławostół, czyli ława z funkcją podnoszenia do wysokości klasycznego stołu, to modny w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych mebel, który stał się ponadczasowy dzięki walorom praktycznym. Rozkładany ławostół to wielofunkcyjny, oszczędzający przestrzeń i pasujący do każdego wnętrza stół 3w1, wyjątkowo pasujący do małego salonu – wybierz swój model już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here