Pięknie pomalowane meble

Każdy właściciel mieszkania pragnie, aby jego lokum było niezwykle piękne i estetyczne. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze jest to kwestia samego komfortu mieszkania. Po prostu w pięknie urządzonym mieszkaniu mieszka się dużo przyjemniej. Po drugie, jest to kwestia prezentacji mieszkania. Każdy bowiem chce, aby jego goście byli mieszkaniem zachwyceni. Taki efekt można oczywiście osiągnąć. Niezwykle ważne w tej kwestii jest dobór samych mebli.

Trzeba jednak wiedzieć, że wybór mebli wcale nie jest taki prosty. Dlatego tak ważne jest, aby wszystko zaplanować sobie dokładnie już na samym początku. Można w tym celu wykonać nawet wizualizację mieszkania i dokładnie zastanowić się meble będą nam potrzebne i w jaki sposób powinny być rozmieszczone. Oczywiście pamiętać należy także o tym, że każde pomieszczenie w mieszkaniu jest inne i inną spełnia funkcję. Dlatego inaczej należy podejść do umeblowania kuchni, salonu czy sypialni. Choć każde pomieszczenie jak wspomniano spełnia inną funkcję to oczywiście ostatecznie całe mieszkanie musi być umeblowane spójnie. Dzięki temu będzie ono niezwykle estetyczne.

Meble zakupić możemy na różne sposoby. Najprostszy to oczywiście zakup mebli przez internet. Jest to niezwykle wygodna metoda. Tym bardziej, że w sieci znajdziemy mnóstwo sklepów meblarskich sprzedających meble online. Jednak dużo bezpieczniej jest udać się do sklepu stacjonarnego i tam dokonać zakupu. Przede wszystkim dlatego, iż wówczas mamy możliwość zobaczenia mebli na żywo. Dodatkowo zawsze możemy poprosić pracownika sklepu o fachową poradę. Niezwykle istotne jest także to, że wiele takich sklepów oferuje transport mebli do mieszkania, często nawet bezpłatnie. Jest to zatem niezwykle wygodne rozwiązanie. Bywa jednak i tak, że nie znajdziemy mebli, które nam odpowiadają. Może to być ich kształt lub kolor. Najczęstszym problemem jest właśnie brak mebli w kolorze, który odpowiadałby nam najbardziej. Jednak jest to problem, którym można łatwo rozwiązać. Każde meble może przecież samemu pomalować, nawet meble sosnowe.

Jak pomalować meble sosnowe? Oto kilka skutecznych rad. Całą pracę związaną z malowaniem mebli z drewna rozpocząć należy od bardzo dokładnego zeszlifowania mebli. Jest to konieczne ponieważ dzięki temu osiągniemy efekt, dzięki któremu malowanie będzie po prostu skuteczne. Jaki to efekt? Oczywiście dzięki zeszlifowaniu mebli będą ona miały bardzo gładką powierzchnię, a to pozwoli na równomierne rozłożenie farby. Szlifując meble trzeba to robić oczywiście bardzo ostrożnie. W innym wypadku możemy się na razić na powstanie mniejszych lub większych zadrapań, które będą miały negatywne skutki podczas późniejszego malowania. Kiedy meble zostaną już dokładnie zeszlifowane przystępujemy do kolejnej czynności. Jest nią dokładne przetarcie całego zeszlifowanego mebla wilgotną szmatką. Jest to potrzebne w celu usunięcia wszelkiego pyłu jaki powstał podczas szlifowania mebli. Teraz można już przejść do samego malowania mebli.

Meble sosnowe najlepiej jest w tym momencie pomalować farbą akrylową. Oczywiście mowa tutaj o farbie podkładowej. Pomalowanie mebli sosnowych farbą podkładową jest niezwykle ważne. Dzięki tej czynności na meblach ujawnią się różnego rodzaju drobne włókna. To powoduje, iż znów należy wrócić do procesu szlifowania mebli. Do tej czynności tym razem używamy papieru ściernego. Po dokładnym oszlifowaniu mebli papierem ściernym meble należy dodatkowo dokładnie oczyścić.

W tej chwili przejść można do właściwego malowania mebli. Do tej czynności potrzebne będą nam dwa przedmioty. Chodzi tu oczywiście o wałek oraz pędzel. Wałkiem malujemy wszelkie poziome płaszczyzny. Natomiast pędzel będzie nam pomocny do pomalować różnego rodzaju szpar i miejsc trudno dostępnych. Kiedy cała powierzchnia mebli zostanie już pomalowana wówczas odczekać należy aż farba wyschnie. Potrzebujemy na to około 8 godzin. Jeśli po pomalowaniu na meblach znów znajdziemy jakieś powstałe włókna to miejsce to należy ponownie zeszlifować papierem ściernym i wyczyścić wilgotną szmatą w celu usunięcia pyłu. Teraz nie pozostaje nam już nic innego jak ponowne pomalowanie mebla, tym razem już ostateczną warstwą farby. Po pomalowaniu należy odczekać około 24 godzin aż farba wyschnie. W ten sposób zakończyliśmy cały proces malowania mebli. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak tylko cieszyć się idealnie pomalowanym meblem sosnowym.

Jak zatem widać proces malowania mebli nie jest wcale taki trudny. Oczywiście jest dość czasochłonny, ale z pewnością poradzi z nim sobie każdy. Jest to zatem idealne rozwiązanie kiedy w sklepach meblarskich nie możemy znaleźć mebli w swoim wymarzonym kolorze. Trzeba jednak pamiętać, że wybór koloru jakim pomalujemy meble także jest niezwykle istotny. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Po pierwsze, jest to kolor ścian w mieszkaniu. Drugi ważny czynnik to oczywiście zastosowane w mieszkaniu oświetlenie. Meble muszą być zatem tak pomalowane, aby np. nie dawały efektu zbyt ciemnego mieszkania. Nie mogą być to także kolory zbyt jaskrawe dla naszych oczu. W tym mieszkaniu nie będzie nam się po prostu żyło zbyt komfortowo. Nie osiągniemy także pożądanego efektu estetycznego.

Dlatego zanim zdecydujemy się na malowanie mebli warto jest się wybrać do renomowanego sklepu z farbami i zapytać o radę pracownika sklepu. Taki pracownik, który posiada fachową wiedzą w pierwszej kolejności wypyta nas o nasze mieszkanie. Dzięki tej wiedzy będziemy mógł dokładnie i efektywnie doradzić nam jaki kolor dla naszych mebli będzie najlepszy.

Można skorzystać jeszcze z innego rozwiązania. Niestety jest to rozwiązanie nieco droższe, ale skuteczne. O czym mowa? Chodzi o skorzystanie z usług dekoratora wnętrz. Taka osoba posiadająca fachową wiedzę nie tylko będzie stanie pomóc nam w odpowiednim doborze mebli, ale także pomoże w zaplanowaniu całego urządzenia mieszkania. Jest to zdecydowanie bardzo duża pomoc. Oczywiście czy zdecydujemy się na pomoc dekoratora wnętrz czy będziemy chcieli sami decydować o wyborze koloru mebli zależy tylko od nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here