deska wpc

Już najwyższy czas, by pomyśleć o tarasie w przydomowym ogrodzie. Wiosna i lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Wszyscy, którzy mogą cieszyć się choćby kawałkiem małej przestrzeni przy domu, organizują grille i biesiady wśród najbliższym. Taras jest więc niezbędnikiem, który takim spotkaniom właśnie służy. Dzisiaj przedstawiamy najczęściej stosowany materiał, z którego w prosty sposób można takowy stworzyć.

Taras z drewna

To najbardziej popularna forma tarasu. Naturalne drewno przetrwa wiele lat, ale należy pamiętać o jego konserwacji, impregnacji i renowacji co kilka lat. Drewniana deska na podłożu nadaje też wyjątkowy klimat, nieco swojski i przytulny, a właśnie to jest potrzebne w przydomowym ogrodzie. Warto przy tym zaznaczyć, że naturalne deski są dosyć drogie, taki taras to spora inwestycja.

Deska kompozytowa

Alternatywą dla drewna jest deska wpc. Jeśli wybierzemy tę najlepszej jakości, możemy być pewni jej trwałości i nieskazitelności przez długie lata. Zaletą dobrej deski kompozytowej jest też łatwość jej montażu – z powodzeniem można to zrobić samodzielnie. Nie trzeba jej impregnować, jest łatwa w utrzymaniu czystości, odporna na warunki atmosferyczne. Dobra deska wpc nie nagrzewa się, a jej producent daje możliwość wyboru wzoru i koloru zgodnie z indywidualnym gustem nabywcy.

Taras z kostki

To najtańsze rozwiązanie, które cieszy się dzisiaj sporym powodzeniem. Producenci oferują multum wzorów, kształtów i kolorów kostki. Jest ona trwała, nie nagrzewa się, łatwo się ją czyści i układa. Bez problemu można podjąć się układania takiego tarasu samodzielnie.

Kamień i płyty betonowe

W zależności od klimatu, jaki ma zostać stworzony w ogrodzie, do wyboru mamy rozmaite naturalne kamienie najwyższej jakości albo płyty betonowe. Te drugie są o wiele tańsze, a tak samo łatwe w utrzymaniu. Płyty betonowe mogą dzisiaj imitować naturalny kamień. Hitem są też te imitujące naturalną deskę z drewna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here