Spalinowe podnośniki nożycowe – kupić nowy, używany czy wypożyczyć?

0
1398

Decyzję w sprawie zakupu czy wynajmu spalinowego podnośnika nożycowego należy podjąć po analizie szeregu czynników, w tym potrzeb firmy i jej możliwości finansowych. Zarówno kupno, jak i wypożyczenie spalinowego podnośnika nożycowego może być opłacalne…

Podnośniki nożycowe spalinowe cechują się wysoką skutecznością, a dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom i małemu promieniowi skrętu, manewrowanie nimi jest łatwe. Spalinowe podnośniki nożycowe mają mocny i oszczędny silnik Diesla, a dzięki napędowi na cztery koła, podporom stabilizującym i terenowemu ogumieniu, które wypełnione jest pianką, radzą sobie doskonale w trudnych warunkach.

Spalinowy podnośnik nożycowy – kupno czy wynajem?

Rozważając inwestycję związaną z zakupem czy wynajmem podnośnika nożycowego spalinowego, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. To, czy kupić podnośnik nowy, używany czy go wypożyczyć zależy m.in. od rodzaju prowadzonej działalności, a co za tym idzie także od częstotliwości, z jaką firma korzysta z podnośnika, od jej potrzeb odnośnie do cech użytkowych urządzenia, a także od bieżącej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.

Spalinowy podnośnik nożycowy – kupić nowy czy używany?

Rozważając zakup nowego podnośnika nożycowego, należy sprecyzować, czy będzie on wykorzystywany w sektorze budowlanym, energetycznym, w magazynie czy innego rodzaju miejscu pracy. Od tego bowiem (tj. od rodzaju zadań) uzależniony jest m.in. rozmiar maszyny, maksymalna wysokość jej pracy czy wyposażenie dodatkowe, co wpływa ostatecznie na cenę podnośnika. Trzeba mieć na uwadze również to, że własny sprzęt wiąże się ze stałymi wydatkami na jego utrzymanie, ale z drugiej strony… Posiadanie nowego spalinowego podnośnika nożycowego w niektórych branżach zwiększa prestiż firmy, a do tego daje możliwość regularnego korzystania z urządzenia na gwarancji.

Biorąc pod uwagę zakup używanego podnośnika nożycowego spalinowego, można liczyć się z niższym wydatkiem. Nie wolno zapominać natomiast w tym przypadku o dodatkowych kosztach związanych z jego serwisowaniem i ewentualnymi naprawami. Jeśli jednak stawia się na sprawdzony, markowy sprzęt, używany podnośnik nożycowy spalinowy jest tańszą, ale wciąż sprawnie działającą alternatywą dla zakupu nowego, drogiego urządzenia.

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup nowego czy używanego spalinowego podnośnika nożycowego, warto nabyć sprzęt u sprawdzonego dostawcy, który oferuje także części zamienne i serwis dla tych urządzeń.

Wynajem podnośnika nożycowego spalinowego

Wynajęcie spalinowego podnośnika nożycowego warto rozważyć wówczas, gdy firma korzysta z urządzeń do prac na wysokości sporadycznie. Wynajem będzie tańszy niż zakup maszyny, a firma nie będzie też ponosiła kosztów związanych z serwisowaniem czy naprawą podnośnika.

W zależności od potrzeb, można zdecydować się na jednorazowe wypożyczenie sprzętu albo wybrać krótko- lub długoterminowy wynajem spalinowego podnośnika nożycowego. Warto pamiętać o tym, że wynajmując podnośnik nożycowy spalinowy można skorzystać też z usług wykwalifikowanego operatora takiego urządzenia. Profesjonalne firmy, jak GIZO, wynajmując sprzęt, oferują także serwis mobilny w miejscu pracy maszyn.

Jeśli chodzi o spalinowe podnośniki nożycowe, decyzja czy kupić nowy, używany czy wypożyczyć sprzęt powinna być poprzedzona szczegółową analizą potrzeb i możliwości finansowych firmy. Wtedy wybrane rozwiązanie będzie optymalne i wpłynie korzystnie na działalność przedsiębiorstwa. Poznaj pełną ofertę wózków i podnośników na https://www.gizo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here