Uśredniona cena remontu w Kielcach

Remont w mieszkaniu zawsze wiąże się z dużą dawką nerwów, organizacyjnego chaosu a dodatkowo z niejednokrotnie dużymi wydatkami. Planując remont konkretnego pomieszczenia, staramy się jak najdokładniej oszacować, jaki koszt poniesiemy w celu metamorfozy naszego mieszkania. Poniżej przedstawione są uśrednione koszty remontu w Kielcach, co może stanowić punkt wyjścia do bardziej szczegółowych obliczeń. Opracowanie powstało na podstawie dostępnych źródeł pod hasłami remonty Kielce.

Remont łazienki

Remont łazienki stanowi zawsze największą inwestycję, głównie ze względu na fakt, iż niezbędne jest zerwanie warstwy kafelek na całej powierzchni łazienki, położenie nowej warstwy a równie często zdarzają się również modyfikacje ułożenia elementów sanitarnych, co wiąże się z dodatkowymi pracami hydraulicznymi. Jeżeli chodzi o robociznę w przypadku remontu łazienki, możemy uśredniając ceny, oszacować cenę remontu na około 3 do 4 tysięcy złotych. Do tego oczywiście niezbędne jest uwzględnienie kosztów samych materiałów i wyposażenia łazienki jak nowe kafelki, zestaw WC, umywalka czy bateria. W zależności od jakości zakupionych materiałów, ale też powierzchni łazienki, całkowity koszt to około 10 tysięcy złotych.

Remont kuchni

Remont kuchni to równie poważna inwestycja co remont łazienki. Tutaj również koszty robocizny, a także materiałów są ściśle uzależnione od naszych preferencji oraz planu na to pomieszczenie. W skład standardowych prac wchodzi ewentualna zmiana hydrauliki w celu podpięcie odpływu do zmywarki, zerwanie starych warstw na ścianach i podłogach, sufit podwieszany, położenie kafelek bądź farby na ścianę oraz wyposażenie podłogi w panele winylowa lub kafelki. Średnia cena takiego remontu to około 2 tysiące, jednak niezbędne jest doliczenie kosztów materiałów.

Remont salonu, sypialni bądź pokoju dziecięcego

Remont pokoju dziennego należy do tańszych wydatków remontowych i nie powinien przekroczyć kwoty 1 tysiąca złotych. Z reguły prace ograniczają się do malowania ścian lub wcześniej    wygładzenia ich, jeżeli stan ściany jest niezadowalający, a następnie położenie paneli. Oprócz kosztów robocizny nie zapominajmy o kosztach materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here